O NAS

Piotr kuczyński

Czarny pas krav maga
instruktor defendo
instruktor strzelectwa sportowego i bojowego
i miejsce w ffkmc w 2014 kat do 80kg
trener personalny

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu jest obserwowanie, jak ludzie się męczą, a ja nie muszę. Dlatego zostałem trenerem. Początki z Krav Magą i Defendo to 2012 rok, instruktorem jestem natomiast od ponad 5 lat i cały czas sprawia mi to szaloną radość. Jak dumna mama kaczka obserwuję jak małe kaczki uczą się pływać. W wolnych chwilach szlifuję umiejętności w kickboxingu, BJJ a także w dziedzinie strzelectwa dynamicznego. Jestem też żywo zainteresowany analizą nagrań z monitoringów miejskich lub telefonów, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie poznać prawdziwe ludzkie reakcje na realne zagrożenie. Uważam, że jeżeli po naszych treningach chociaż jedna osoba uniknie lub wyjdzie cało z konfrontacji z agresorem to dołożę swoją cegiełkę do zbawienia świata 🙂 Do zobaczenia na treningach!

MICHAŁ ZBROJEWICZ

Czarny pas krav maga
instruktor defendo
DIETETYK
FIZJOTERAPEUTA
trener personalny

Prostota i skuteczność w połączeniu z rzeczowym nauczaniem opartym na faktach, nie opiniach sprawiły, ze zajmuje się samoobrona od 2006 roku. Korzyści? Poza poprawą bezpieczeństwa, są to zwiększona pewność siebie, refleks, mobilność, koordynacja, dyscyplina, umiejętność radzenia sobie ze stresem, strachem, nowymi sytuacjami, sukcesem jak i porażką, można wymieniać bez końca. A przecież wszystkie te cechy pomagają nam w życiu codziennym. Wierze, ze każdy możne zwiększyć swoje szanse w niebezpiecznych sytuacjach, potrzebne są determinacja i pewność działania czyli szeroko rozumiany metal. Także zamiast zadawać sobie pytanie czy na pewno się nadajesz, przyjdź i przekonaj się osobiście!

Od początku związani z Pragą Południe, przekazujemy wiedzę zdobytą na salach treningowych, matach i w życiu. Zaczynaliśmy swoją przygodę pod skrzydłami Łukasza Osieckiego (Szkoleniowiec Walki Wręcz w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej) oraz Istvana Nagy (Szef wyszkolenia w Polsce). Jesteśmy zrzeszeni w Saario Academy, a od 2017 roku działamy pod obecną nazwą, szkoląc od tamtego czasu dziesiątki kursantów.

KM o nas

Nauczana przez nas Classic Krav Maga to militarny system walki wręcz oparty na podręczniku Izraelskich Sił Zbrojnych z lat 70-tych. Praktyczne i sprawdzone techniki, opracowane ponad 50 lat temu, zawierają proste i naturalne ruchy, bazujące na odruchach bezwarunkowych, które są bardzo efektywne i łatwe do nauki. Ataki, obrona, timing, taktyka, poruszanie się i obserwacja, oraz psychologiczne i umysłowe aspekty związane z przetrwaniem gwałtownego ataku – to główne elementy nauczane w Classic Krav Maga.

D o nas

DEFENDO to prostota, skuteczność. Jest łatwym do opanowania systemem, ponieważ skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie i oferuje minimalną ilość, kompleksowych rozwiązań. Zasada minimalnej ilości technik pozwala, aby poprzez powtarzalność tych samych struktur w różnych sytuacjach, uczestnicy byli w stanie skutecznie odtworzyć zdobytą wiedzę w sytuacji maksymalnego stresu. Podstawowe techniki DEFENDO są oparte na psychologicznym podejściu do strachu, stresu, poczucia zagrożenia i tym jak je wykorzystać, gdy przetrwanie zależy od własnej siły fizycznej.